Ilustrowany podział części Cisco Catalyst Ws C2924m Xlem Dc

Cisco Catalyst WS-C2924M-XL-EN DC to wysoce wydajny, wielofunkcyjny przełącznik, który można wykorzystać w sieciach różnych wielkości. Przełącznik ten jest wyposażony w 24 porty 10/100Mbps oraz 2 porty 10/100/1000Mbps. Używa on technologii zarządzania siecią zwanej Layer 2, co pozwala administratorom kontrolować ruch sieciowy. Przełącznik może być również skonfigurowany za pomocą oprogramowania zarządzania siecią Cisco IOS. Przełącznik jest wyposażony w szereg funkcji, takich jak wirtualne sieci wirtualnej sieci, VLAN, QoS, ACL, oraz bezpieczeństwo sieci i wiele innych. Przełącznik może być również skonfigurowany za pomocą konsoli lub przez telnet. Te wszystkie cechy czynią Cisco Catalyst WS-C2924M-XL-EN DC idealnym wyborem dla sieci wymagających wysokiego wydajności.

Ostatnia aktualizacja: Ilustrowany podział części Cisco Catalyst Ws C2924m Xlem Dc

Cisco Systems, Inc.

Państwo

 Stany Zjednoczone

Stan

 Kalifornia

Siedziba

San Jose

Data założenia

1984

Forma prawna

spółka publiczna

Dyrektor

Chuck Robbins

Zatrudnienie

73, 7 tys. osób (2016)

Giełda

NASDAQ: CSCO

ISIN

US17275R1023

Położenie na mapie San Jose

Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych

Położenie na mapie Kalifornii

37°24′32, 8″N 121°57′03, 6″W/37, 409111 -121, 951000Multimedia w Wikimedia Commons
Strona internetowa

Cisco Systems, Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, największe w branży sieciowej na świecie. Firma ma siedzibę w San Jose, w stanie Kalifornia – w sercu Doliny Krzemowej.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Początkowo Cisco zajmowało się jedynie produkcją urządzeń przeznaczonych do trasowania, jednak obecnie oferta obejmuje także zapory sieciowe, przełączniki, koncentratory, oprogramowanie wspomagające zarządzanie sieciami komputerowymi oraz wiele innych produktów i usług związanych z teleinformatyką.

Obecnie firma produkuje, sprzedaje i wspiera rozwiązania z zakresu sprzętu sieciowego, telekomunikacyjnego, wideo, współpracy grupowej, centr przetwarzania danych i bezpieczeństwa sieciowego by wymienić najważniejsze. Dzięki wielu akwizycjom, takim jak OpenDNS (obecnie Umbrella), Meraki, WebEx, Jasper – Cisco specjalizuje się głęboko w konkretnych segmentach rynku – takich jak na przykład Internetu Rzeczy (IoT) czy bezpieczeństwie z chmury.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1984 roku przez małżonków Leonarda Bosacka i Sandrę Lerner pracujących ówcześnie na Uniwersytecie Stanford. Nazwa Cisco pochodzi od pobliskiego uniwersytetowi miasta San Francisco. Natomiast logo firmy symbolizuje most Golden Gate.

W 1990 Bosack i Lerner odeszli z przedsiębiorstwa pobierając odprawę w wysokości 170 milionów dolarów. Obecnie Cisco Systems posiada oddziały w 75 państwach oraz sieć partnerską obejmującą 115 krajów świata. Polskie oddziały przedsiębiorstwa zlokalizowane są w Warszawie oraz Krakowie.

Cisco przejęło wiele przedsiębiorstw na rynku, włączając ich produkty do swojego portfolio.

W 2003 Cisco przejął przedsiębiorstwo Linksys – producenta urządzeń sieciowych. Transakcję wycenia się na sumę 500 milionów dolarów amerykańskich.

Kolejną akwizycją było przejęcie Scientific Atlanta w 2005 – dzięki tej akwizycji Cisco stało się obecne na rynku producentów stacji czołowych i urządzeń Set-Top-Box.

Na rynku sieciowym działa dzisiaj wielu konkurentów. Część z nich została oskarżona przez Cisco o praktyki nieuczciwej konkurencji – w tym kopiowanie firmowych rozwiązań, protokołów i szpiegostwo przemysłowe. Tak stało się w przypadku firm Huawei oraz Arista. Jeden z procesów z Huawei zakończył się ugodą, w wyniku której firma ta musiała zmienić interfejs, systemy pomocy, dokumentacje i część kodu źródłowego systemu operacyjnego elementów sieciowych, które były kopią rozwiązań dostarczanych przez amerykańskiego konkurenta.

Firma Cisco prowadzi również ogólnoświatową Akademię Sieciową. Inicjatywa, obecna na uczelniach wyższych – w tym w Polsce, dostarcza specjalizowanych szkoleń informatycznych w zakresie sieci komputerowych (różnorodne ścieżki tematyczne). Podstawowym poziomem Cisco jest CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician),kursem średnio zaawansowanym jest CCNA (Cisco Certified Network Associate), kursem zaawansowanym jest CCNP (Cisco Certified Network Professional), a eksperckim – CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert). Istnieją także kursy pośrednie dotyczące bezpieczeństwa, sieci bezprzewodowych, IoT oraz innych zagadnień teleinformatycznych. Wszystkie kursy realizują teoretyczną (nauka przez internet) sferę poruszanych zagadnień oraz praktyczną (podczas laboratoriów w jednostce gdzie takie kursy są dostępne). Zakończenie kursów objęte jest egzaminem końcowym oraz wydaniem certyfikatów ukończenia każdej części kursu oraz certyfikatem kursu jako całości – po pozytywnym zaliczeniu kursu końcowego.

Szefem przedsiębiorstwa (CEO) jest Chuck Robbins[1].

Cisco i idea open source[edytuj | edytuj kod]

Firma opublikowała na licencji BSD implementację formatu H. 264, nie oczekując pokrycia swoich kosztów licencji dla MPEG-LA[2].

Firma opublikowała pełne implementacje protokołu LISP.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

 • IOS, IOS-XE, IOS-XR – Internetwork Operating System – sieciowe systemy operacyjne opracowane przez Cisco; każdy z nich ma swoją specyfikę – jest skierowany do konkretnego rodzaju zastosowań:
  • IOS – podstawowy, oryginalny system operacyjny dla procesorów Motorola, obecnie zaimplementowany również dla procesorów MIPS i x86
  • IOS-XE – nowsza wersja IOS, oferująca modularność i architekturę 64 bitową
  • IOS-XR – system operacyjny IOS w wersji dla operatorów telekomunikacyjnych – zapewnia ogromną skalowalność, możliwość pracy na wielu urządzeniach sieciowych
  • NX-OS – system operacyjny dla urządzeń sieciowych pracujących w Centrach Przetwarzania Danych
 • CatOS CAT Operating System – starszy sieciowy system operacyjny opracowany przez Cisco dla różnego rodzaju przełączników Ethernet, zebranych pod wspólną linią Cisco Catalyst; przełączniki te pojawiły się w ofercie Cisco w wyniku akwizycji firm Crescendo Communications, Grand Junction Networks i Kalpana
 • CDP Cisco Discovery Protocol – protokół sieciowy warstwy drugiej, opracowany przez firmę Cisco
 • EIGRP EIGRP (ang. Enhanced Interior Gateway Routing Protocol) – zastrzeżony protokół trasowania Cisco Systems
 • VIRL (ang. Virtual Internet Routing Lab) – pełne środowisko wirtualizacyjne, pozwalające symulować sieci oparte o normalne obrazy Cisco IOS, IOS-XE, IOS-XR oraz NX-OS i ASA OS.
 • GNS3 – darmowy symulator sieci BGP/OSPF
 • IGRP IGRP (ang. Interior Gateway Routing Protocol) – zastrzeżony protokół trasowania Cisco Systems
 • Packet Tracer – symulator sieci i routerów Cisco
 • CLEO – router w przestrzeni kosmicznej

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. https://newsroom. com/chuck-robbins? articleId=423653.
 2. OpenH264, www. org [dostęp 2017-11-22].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa Cisco Systems, Inc. (ang. )
 • Oficjalna strona internetowa Cisco Systems Poland Sp. z o. o.
 • p
 • d
 • e

Cisco Catalyst 2900 Series XL jest pełną linię przełączników Ethernet 10/100 z automatycznym wykrywaniem Fast przez lidera w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które łączą w sobie wyjątkową wydajność, łatwość użytkowania i zintegrowanego oprogramowania Cisco IOS. 24-portowy przełącznik Catalyst 2924 XL jest idealnym rozwiązaniem dla indywidualnych użytkowników i serwerów. Zapewnia tanią, wysokiej wydajności 10 lub 100 Mb / s przepustowość. Dane producenta:

- Marka Cisco
- Model Catalyst 2924M
- Linia produktów Cisco Catalyst
- MPN WS-C2924M-XL-PL
- Typ przełącznika Ethernet
- W zarządzaniu Urządzenie pełni Zarządzane
- Warstwa 2
- Typ portu konsoli szeregowej (9-pin), szeregowy RJ-45
- Porty 24 x 10Base-T / 100Base-TX (RJ-45)
- Adres Wpisy MAC 8192
- Ilość portów LAN 24
- Zdalne zarządzanie Protokół RMON, SNMP, Telnet
- Standardy IEEE 802. 1Q LAN Wirtualne sieci LAN (VLAN), IEEE 802. 1d Spanning Tree Bridge,
IEEE 802. 3 CSMA / CD lub Ethernet, IEEE 802. 3u (100 Mbps Fast Ethernet)
- Wskaźniki LED aktywny, Full Duplex / Half Duplex, Link / stanu, zasilania

- Wymiary: Głębokość 30. 53 cm, Wysokość 44. 53 cm
- Waga 6 kg

Funkcje i zalety

Routery Cisco umożliwiają wdrożenie sieci intuicyjnej w obszarach sieci WAN, LAN i chmury. Nasze routery sieciowe oferują zaawansowane możliwości analizy, optymalizację aplikacji, zautomatyzowane udostępnianie oraz zintegrowane zabezpieczenia, co sprawia, że stanowią kompletne i sprawdzone rozwiązanie.

Bezpieczeństwo w sieci WAN

Wysoce bezpieczne uwierzytelnianie, silne szyfrowanie i segmentacja pomagają chronić użytkowników, dane i aplikacje od brzegu sieci WAN do chmury.

Usługi sieciowe na żądanie

Szybciej reaguj na potrzeby biznesowe i zwiększ wydajność IT poprzez wdrożenie zintegrowanych usług sieciowych na żądanie, gdziekolwiek ich potrzebujesz.

Zmień sposób obsługi klienta

Zwiększ wydajność pracy, wykorzystując analitykę, wgląd w informacje i kontrolę w czasie rzeczywistym, aby zoptymalizować działanie aplikacji chmurowych i lokalnych.

Sieci oparte na intencjach

Centralizowane zarządzanie umożliwia łatwe wdrożenie sieci SD-WAN i dbanie o bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewnia spójność zasad w tysiącach lokalizacji firmowych.

 • Przeczytaj krótki przegląd

Wdrażaj sieć SD-WAN na swój sposób dzięki oprogramowaniu Cisco DNA

Proste, elastyczne pakiety subskrypcji oprogramowania pomagają uzyskać dostęp do najnowszych innowacji SD-WAN i zapewniają scentralizowane zarządzanie z zabezpieczeniami, zasadami monitorującymi aplikacje, segmentacją i optymalizacją dla łączności w chmurze. com/site/us/en/products/networking/wan-software/dna-subscription-wan/index. html" data-config-metrics-item="Oprogramowanie Cisco DNA do sieci SD-WAN i routingu">Oprogramowanie Cisco DNA do sieci SD-WAN i routingu

Powiązane rozwiązania do routingu

Sieć SD-WAN Cisco

Pomóż zapewnić wysoką jakość obsługi w oddziałach firmy, jednocześnie obniżając koszty i poziom złożoności.

Cisco SD-Branch

Wdrażaj, monitoruj i optymalizuj usługi sieciowe dzięki oprogramowaniu i sprzętowi, które stworzono z myślą o wdrażaniu w oddziałach.

Dostawcy usług

Szybciej i łatwiej zapewnij klientom wysokiej jakości usługi dzięki automatyzacji sieci. com/c/en/us/products/routers/solution-listing. html" data-config-metrics-item="Wyświetl wszystkie rozwiązania">Wyświetl wszystkie rozwiązania

Krótki przegląd

Ogromne możliwości sieci plus zabezpieczenia

Rodzina produktów Catalyst 8000 zapewnia łączność w wielu chmurach i SASE.

Licencjonowanie oprogramowania

Obserwuj Cisco Networking

Dla Partnerów

Czy jesteś Partnerem Cisco? Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych zasobów.

Szukasz rozwiązania oferowanego przez Partnera Cisco? Nawiąż kontakt z naszym ekosystemem Partnerów.

 • Webinaria
 • Oferty bonusowePorównaj dostawców

Rozwiązania z zakresu routingu dla małych firm

Zarządzaj swoją siecią za pomocą prostych, elastycznych i wysoce bezpiecznych rozwiązań, które zostały stworzone z myślą o małych firmach. com/c/pl_pl/solutions/small-business/networking/routers. html? ccid=cc001532" data-config-metrics-item="Poznaj ofertę Cisco Designed">Poznaj ofertę Cisco Designed

Ilustrowany podział części Cisco Catalyst Ws C2924m Xlem Dc

Bezpośredni link do pobrania Ilustrowany podział części Cisco Catalyst Ws C2924m Xlem Dc

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ilustrowany podział części Cisco Catalyst Ws C2924m Xlem Dc