Licznik odczytów Podręcznik Epson L3150 Series

Licznik odczytów w podręczniku Epson L3150 Series to funkcja, która mierzy ilość stron wydrukowanych z drukarki. Może to być wykorzystane do monitorowania wydruków i ustalania prawidłowych kosztów wydruku. Licznik odczytów może być używany do zliczania wszystkich stron wydrukowanych z drukarki oraz do monitorowania ilości drukowanych stron na każdy kolor. Możesz również użyć licznika odczytów, aby upewnić się, że drukarka działa prawidłowo i że wszystkie strony wydrukowane są w odpowiedniej jakości. Licznik odczytów jest szczególnie przydatny w przypadku drukarek wielofunkcyjnych, ponieważ pomaga zarządzać kosztami drukowania.

Ostatnia aktualizacja: Licznik odczytów Podręcznik Epson L3150 Series

Epson to potentat wśród producentów drukarek, kserokopiarek i projektorów. Nie wszyscy wiedzą, że Epson jest własnością jednego z największych producentów zegarków elektronicznych na świecie - firmy Seiko. Założona w 1942 roku firma znana była pod nazwą Daiwa Kogyo i była zalążkiem tak Epsona jak i Seiko. Gdy marka stała się oficjalnym producentem czasomierzy sportowych na potrzeby olimpiady w 1964 okazało się, że organizator potrzebuje stoperów z możliwością wydruku. Tak właśnie zaczęła się przygoda marki z urządzeniami biurowymi.

W 1975 roku pojawiła się marka Epson. W 1978 roku świat dzienny ujrzała legendarna drukarka TX-80 przeznaczona do użytku z równie legendarnym komputerem Commodore PET.  Rok później Epson został najpopularniejszym producentem drukarek w USA. Od tamtej pory jest jednym z liderów rynku urządzeń biurowych i nie tylko.

W dziale download znajdziecie sterowniki do tak popularnych linii modelowych jak "Stylus", "Action Laser" i wielu innych.

Nie możesz znaleźć swojego kraju?

Odwiedź stronę Epson Global

Korzystanie z przycisków drukarki

Informacje na temat używania przycisków drukarki można znaleźć w broszurze.

W systemie Windows

Uwaga:

W zależności od regionu pojemnik z czarnym tuszem może być dostępny w dwóch rozmiarach. Jeśli zainstalowane zostaną dwa pojemniki z czarnym tuszem o różnych rozmiarach, poziomy tuszu w programie Status Monitor mogą nie wskazywać dokładnie szybkości, z jaką zużywany jest czarny tusz. Poziomy tuszu wyświetlane w programie Status Monitor oferują wskazanie przybliżone.

Należy zwrócić uwagę, że do działania drukarki wymagane są dwa pojemniki z czarnym tuszem. Nie można kontynuować drukowania, gdy jeden z pojemników z czarnym tuszem wyczerpie się lub zostanie wyjęty nawet wtedy, gdy drugi wciąż będzie zawierał tusz.

Firma Epson nie gwarantuje jakości lub niezawodności nieoryginalnego tuszu. Jeśli zostaną zainstalowane nieoryginalne pojemniki z tuszem, stan pojemnika z tuszem może nie być wyświetlany.

Gdy w pojemniku znajduje się mało tuszu, automatycznie pojawia się okno ostrzeżenia Low Ink Reminder (Ostrzeżenie o niskim poziomie tuszu). W tym oknie można sprawdzić stan pojemnika z tuszem. Aby okno to nie było wyświetlane, otwórz sterownik drukarki a następnie kliknij kartę Maintenance (Konserwacja), Speed & Progress (Szybkość i postęp) i Monitoring Preferences (Preferencje monitorowania). W oknie Monitoring Preferences (Preferencje monitorowania) wyczyść pole wyboru Enable Low Ink Reminder (Włącz ostrzeżenie o niskim poziomie tuszu).

Aby sprawdzić stan pojemnika z tuszem, wykonaj jedną z następujących czynności:

Kliknij dwukrotnie ikonę skrótu drukarki na taskbar (pasek zadań) systemu Windows. Aby dodać ikonę skrótu do taskbar (pasek zadań), zapoznaj się z sekcją:
Patrz Za pomocą ikony skrótu na taskbar (pasek zadań)

Otwórz sterownik drukarki, kliknij kartę Maintenance (Konserwacja), a następnie kliknij przycisk EPSON Status Monitor 3. Zostanie wyświetlona grafika ze stanem pojemnika z tuszem.

Jeśli któryś z zainstalowanych w drukarce pojemników z tuszem jest uszkodzony, niezgodny z modelem drukarki lub nieprawidłowo zainstalowany, program EPSON Status Monitor 3 nie będzie w stanie wyświetlić dokładnego stanu pojemnika z tuszem. Wskazane przez program EPSON Status Monitor 3 pojemniki z tuszem należy wymienić lub zainstalować ponownie.

Po rozpoczęciu zadania drukowania automatycznie wyświetlany jest wskaźnik postępu. Kliknij przycisk Check Ink Levels (Sprawdź poziom tuszu) w oknie wskaźnika postępu, aby wyświetlić poziom tuszu w sposób przedstawiony poniżej. com/onlineguides/pl/bx310tx510/html/images/ca7830312h. gif"/>

W systemie Mac OS X

Uwaga dla użytkowników systemu Mac OS X 10. 5

Gdy w pojemniku znajduje się mało tuszu, automatycznie pojawia się okno ostrzeżenia Low Ink Reminder (Ostrzeżenie o niskim poziomie tuszu). Jeżeli nie chcesz wyświetlać tego okna, wybierz menu Preferences (Preferencje) z menu Application (Zastosowanie), gdy zostanie wyświetlone okno Low Ink Reminder (Ostrzeżenie o niskim poziomie tuszu), a następnie odznacz pole wyboru Enable Low Ink Reminder (Ostrzeżenie o niskim poziomie tuszu).

Stan pojemnika z tuszem można sprawdzić, korzystając z programu EPSON StatusMonitor. Wykonaj poniższe kroki.

Przejdź do okna dialogowego EPSON Printer Utility3.

Kliknij przycisk EPSON StatusMonitor. Zostanie wyświetlone okno programu EPSON StatusMonitor. com/onlineguides/pl/bx310tx510/html/images/ca7830313h. gif"/>

Wyświetlony zostanie stan pojemnika z tuszem na moment pierwszego włączenia programu EPSON StatusMonitor. Aby zaktualizować informację o poziomie tuszu, należy kliknąć przycisk Update (Aktualizuj).

Jeśli któryś z zainstalowanych w drukarce pojemników z tuszem jest uszkodzony, niezgodny z modelem drukarki lub nieprawidłowo zainstalowany, program EPSON StatusMonitor nie będzie w stanie wyświetlić dokładnego stanu pojemnika z tuszem. Pojemniki z tuszem wskazane przez program EPSON StatusMonitor należy wymienić lub zainstalować ponownie.

Po rozpoczęciu zadania drukowania automatycznie wyświetlane jest okno monitora drukarki.

Licznik odczytów Podręcznik Epson L3150 Series

Bezpośredni link do pobrania Licznik odczytów Podręcznik Epson L3150 Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Licznik odczytów Podręcznik Epson L3150 Series