Opis funkcji Emerson Rosemount 3051

Emerson Rosemount 3051 jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów pomiarowych na rynku. Jest w stanie wykonywać pełne spektrum pomiarów, w tym przepływ, temperaturę, ciśnienie, poziom i prędkość. Może być również wykorzystywany do kontrolowania procesów i regulacji prędkości. System może być wykorzystany w wielu różnych aplikacjach, w tym w procesach przemysłowych, a także w monitorowaniu systemów elektrycznych i hydraulicznych. Emerson Rosemount 3051 ma szeroką gamę funkcji, w tym możliwość przesyłania danych za pośrednictwem sieci komputerowych i wyświetlanie danych na ekranie monitora. Jest również wyposażony w zaawansowany system diagnostyczny, który pozwala na wykrywanie i śledzenie potencjalnych problemów. Emerson Rosemount 3051 jest wysoce cenionym systemem, który oferuje solidną, niezawodną i elastyczną platformę do monitorowania procesów i sterowania.

Ostatnia aktualizacja: Opis funkcji Emerson Rosemount 3051

Przetwornik różnicy ciśnień Rosemount 3051s - Emerson

Producent:

Konstrukcja modularna z SuperModułem znacząco zmniejsza koszty instalacji i eksploatacji, a zaawansowane funkcje PlantWeb dla przetworników HART i FOUNDATION Fieldbus zwiększają możliwości procesowe.

Interfejs użytkownika został ulepszony dzięki wykorzystaniu języka EDDL. Dzięki pojedynczej, hermetycznie spawanej obudowie zapewniona jest 10‑letnia stabilność działania w warunkach procesowych, a urządzenie posiada certyfikaty zgodne z normą IEC61508 i objęte jest 12-letnią ograniczoną gwarancją.

Dane techniczne:

 • Zakres pomiarowy: 0. 25 mbar do 276 bar (C), 10. 3 mbar do 689 bar (T)
 • Sygnał wyjściowy: prądowy, cyfrowy
 • Dokładność: 0. 025%
 • Temperatura medium: -40... +149°C (C), -40... 121°C (T) w zależności od wykonania

Zastosowanie:
Przetworniki z serii Rosemount 3051S: różnicy ciśnień, ciśnienia względnego i ciśnienia bezwzględnego (C Coplanar™) oraz ciśnienia względnego i bezwzględnego (T) nadają się do stosowania w aplikacjach wymagających wyjątkowej dokładności pomiarów ciśnienia. Gwarantują dokładność procesową 0. 025% i zakresowość 200:1. Są to pierwsze przemysłowe przetworniki przepływu z dokładnością wyrażoną w procentach wartości mierzonej, co zapewnia dziesięciokrotny wzrost jakości działania.

Pliki do pobrania

 • Przetwornik_3051S. pdf (380. 7 kb)

Zapytaj o ten produkt:

 • Wzorcowanie miernikówWzorcujemy mierniki każdego producenta.

  Zleć nam wzorcowanie!

 • Indywidualne szkoleniaSzkolimy z zakupionej aparatury!

  Umów się na szkolenie!

 • Serwis i wsparcieSłużymy pomocą techniczną i serwisem.

  Zgłoś nam problem!

Produkt: GW Instek - AFG-3051 Arbitralny generator funkcyjny 50MHz

GW Instek AFG-3081/3051 to generatory funkcyjne przebiegów arbitralnych i syntezowanych cyfrowo, zaprojektowana do badań przemysłowych, naukowych oraz do zastosowań edukacyjnych. Seria ta wyróżnia się pasmem przenoszenia wynoszącym do 80MHz dla generatora AFG-3081 i do 50MHz dla urządzenia AFG-3051. Generatory tej serii cechuje próbkowanie równe 200MSa/s, 16-bitowa rozdzielczość pionowa oraz długość sygnału równa 1 mln punktów. Powyższe cechy czynią z urządzeń AFG-3081/3051 bardzo użyteczne i elastyczne źródła sygnałów służące zaspokojeniu potrzeb zróżnicowanego zastosowania na dzisiejszym rynku.

 • Cechy i funkcje
 • Dane techniczne
 • Wyposażenie
 • Akcesoria
 • Cechy i funkcje
  • Szeroki zakres częstotliwości: od 1μHz do 50/80MHz
  • Rozdzielczość 1μHz w pełnym zakresie częstotliwości
  • Standardowe przebiegi: Sinus, Prostokąt, Trójkąt, Rampa, Impuls, Szum
  • Wbudowane funkcje: AM, FM, PWM, FSK, Sweep, Burst
  • 16-bitów, 200MSa/s, Sygnały Arbitralne składające się z 1mln punktów
  • DWR (Direct Waveform Reconstruction) - bezpośrednie odwzorowywanie fali
  • Oprogramowanie PC pozwalające na edycję przebiegów arbitralnych
  • 4, 3-calowy wyświetlacz LCD wysokiej rozdzielczości
  • Interfejsy w standardach: USB, RS-232C, GPIB

  Przyjazne użytkownikowi menu, pomoc wyświetlana na ekranie, oraz mnogość możliwości edycji sygnałów arbitralnych, czynią z urządzeń GW Instek AFG-3051/3081 generatory działające w systemie plug-and-play. Wprowadzanie danych o sygnale punkt po punkcie lub standardowe wypełnianie przebiegów przez operacje na przednim panelu, pobieranie danych w postaci pliku przebiegu CSV, bezpośrednia rekonstrukcja za pomocą importu danych sygnałowych z cyfrowego oscyloskopu DSO, a także edytowane za pomocą oprogramowania komputerowego to 4 sposoby dostępne do edycji sygnałów arbitralnych.

  4, 3-calowy wyświetlacz TFT LCD wysokiej rozdzielczości znajdujący się na panelu przednim, wykorzystywany jest do wyświetlania kształtu generowanego sygnału oraz do edycji jego parametrów. Duży ekran o wysokiej rozdzielczości jest szczególnie przydatny, kiedy sygnał jest kształtowany za pomocą panelu generatora. Impedancja generatorów AFG-3081/3051 może być przełączana między 50Ω a Hi-Z w celu zapewnienia właściwej kompatybilności impedancji między generatorem AFG a badanym urządzeniem.

  Szeroki zakres częstotliwości od 1μHz do 80/50MHz

  Seria arbitralnych generatorów fali/funkcji stosuje technologię bezpośredniej cyfrowej syntezy (DDS - Direct Digital Synthesis), służącą generowaniu zróżnicowanych, stabilnych i precyzyjnych sygnałów. Częstotliwości pracy osiągają 80MHz (AFG-3081) lub 50MHz (AFG-3051), a rozdzielczość to nawet 1μHz w całym zakresie częstotliwości. Wbudowane funkcje standardowe zawierają fale: sinusoidalne, prostokątne, trójkątne, rampowe, impulsowe, szumy i wiele innych typów fal.

  Funkcje modulacji, sweep i burst

  Funkcje modulacji, w tym AM, FM, FSK oraz PWM, zapewniają zaspokojenie potrzeb każdego sektora rynku. Dedykowany zacisk do modulowania sygnału wyjściowego jest dostępny na panelu przednim i pozwala monitorować sygnał lub wykonywać inne czynności kontrolne. Ponadto, aby wykonać modulację, można wybrać źródło jako wewnętrzne lub zewnętrzne.

  FSK jest sposobem modulacji częstotliwości, w którym informacja cyfrowa jest transmitowana poprzez zmiany częstotliwości sygnału. Modulacja BFSK (Binarna FSK) wykorzystuje dwie częstotliwości do reprezentowania logicznych stanów 0 i 1 oraz jest powszechnie stosowana w aplikacjach Call ID oraz Remote Metering.

  PWM jest cyfrowym sposobem modulacji, który pozwala na kontrolowanie poziomu mocy wyjściowej poprzez sterowanie szerokością impulsu (sygnału) sterującego. Przykładami zastosowania PWM są regulacja prędkości obrotowej silnika oraz sterowanie natężeniem oświetlenia generowanym przez źródła LED. Prędkość silnika oraz natężenie światła generowane przez popularne LEDy. zmienia się odpowiednio do zmiany szerokości impulsu sygnału sterującego.

  SWEEP - Funkcja przemiatania stosuje trzy tryby wyzwalania: wewnętrzny (INT), zewnętrzny (EXT), oraz ręczny (manual); a także dwa sposoby przemiatania: liniowy lub logarytmiczny. Za każdym razem, gdy sygnał przemiatania zostanie wykryty, generator funkcyjny rozpocznie przemiatanie w zakresie częstotliwości zdefiniowanej przez użytkownika poprzez zmianę częstotliwości zarówno dla krzywych liniowych, jak i logarytmicznych.

  BURST - Funkcja burst wspiera dwa tryby: Bramkowanie oraz N-cykli. Aby rozpocząć funkcję burst, należy najpierw ustawić częstość powtarzania sygnału, następnie, w trybie gate, czas trwania lub, w trybie N-cycles (liczby N cykli), liczbę powtórzeń. W przypadku użycia obu sposobów, można kontrolować polaryzację i fazę przebiegu burst.

  Wysoka częstotliwość próbkowania 200MSa/s

  Informacja o przebiegu arbitralnym składa się z szeregu danych. Częstotliwość przebiegu arbitralnego pochodzi z prostej zależności matematycznej: częstotliwość próbkowania / liczba punktów tworzących pełny przebieg. Bazując na powyższym, im wyższa częstotliwość próbkowania, tym możliwa jest wyższa częstotliwość przebiegu arbitralnego.

  Fala sinusoidalna stworzona ze 100 punktów może mieć częstotliwość 2MHz i próbkowanie 200MSa/s, ale też 1, 25MHz i 125MSa/s oraz 0, 5MHz i 50MSa/s. Modele AFG-3081/3051 posiadające częstotliwość próbkowania równą 200MSa/s, są zdolne wytworzyć prosty przebieg składający się z 2 punktów danych, do częstotliwości 100MHz.

  16-bitowa rozdzielczość amplitudy

  16-bitowa rozdzielczość amplitudy pozwala na wyświetlanie bardziej gładkich przebiegów, podczas gdy niższa rozdzielczość będzie wyświetlała przebieg postrzępiony lub nawet schodkowy.

  Na przykład, jeśli 10V zostanie podzielone na 10 000 równych części, każda część będzie posiadała rozdzielczość równą 1mV. W momencie, kiedy używana jest rozdzielczość 16-bitowa, najmniejsza możliwa wartość rozdzielczości (dla 10V) wynosi 0, 15mV. Zatem w przypadku rozdzielczości 16-bitowej, 10 000 punktów wyświetli się jako prosta, gładka linia. Podczas, gdy w przypadku rozdzielczości 12-bitowej, najmniejsza możliwa do zapisania wartość to 2, 4mV, która to jest większa od wymaganego 1mV. W takim przypadku, linia będzie przypominała schodki, co jest efektem niepożądanym.

  Wyjście dowolnej sekcji przebiegu 1mln punktowego

  Urządzenia GW Instek AFG-3081/3051 zapewniają 10 zestawów pamięci do zapisywania i odczytywania ustawień użytkownika. Każdy zestaw pamięci posiada możliwość zapisu ustawień z panelu przedniego i zestawu 1mln punktów danych przebiegu arbitralnego. Dzięki pamięci 1mln punktów, urządzenia AFG-3081/3051 potrafią tworzyć bardziej szczegółowe przebiegi, składające się z większej ilości danych.

  Ponadto, każda część przebiegu zawierająca się w tej pamięci, może być edytowana lub generowana na wyjściu niezależnie. Jest to unikalna właściwość, pozwalająca użytkownikom na większą elastyczność przy tworzeniu, zapisywaniu i odtwarzaniu sygnału.

  Łatwość i elastyczność edycji przebiegu

  Istnieją cztery metody do uzyskania przebiegu arbitralnego.

  • Sterowanie z panelu przedniego - Edycja przebiegu, konfiguracja wejść/wyjść, a także zapis/odczyt ustawień panelu - wszystko to może być w pełni kontrolowane przez panel przedni. Funkcje panelu przedniego pozwalają użytkownikom na dowolną edycję przebiegu, który jest odpowiednio aktualizowany na wyświetlaczu, zgodnie z cechą: “to co widzisz, jest tym co otrzymujesz”
  • Wgranie pliku CSV - AFG-3081/3051 wspiera odtwarzanie generowanych sygnałów z plików CSV. Pliki w tym formacie można tworzyć na wiele sposobów w tym poprzez arkusze kalkulacyjne (np. EXCEL), oprogramowanie klienckie PC, panel przedni czy oprogramowanie matematyczne (MATLAB, OCTAVE). Edytowalny plik CSV można wgrać z Pendrive’a USB lub bezpośrednio z komputera.
  • Bezpośrednia rekonstrukcja przebiegu - W pobrania danych o przebiegu, urządzenie AFG-3081/3051 może być połączone bezpośrednio z oscyloskopami cyfrowymi GW Instek GDS-2000 posiadającymi gniazdo USB. W trybie “DSO Link” włączonym w urządzeniu AFG-3081/3051, oscyloskop przetransferuje ze swojej pamięci dane o przebiegu prosto do generatora AFG.
  • Oprogramowanie PC do edycji przebiegu arbitralnego - Urządzenia serii AFG-3000 wspierają edycję przebiegów poprzez oprogramowanie PC. Oprogramowanie, oprócz narzędzi rysowania przebiegów, zawiera wiele innych funkcji edycji sygnałów, jak na przykład operacje arytmetyczne na przebiegach. Najpowszechniej używane przebiegi, w tym Rayleigh, Gaussian, standardowy szum, Pseudo Ternary, Dwubiegunowe AMI, Manchester, Manchester Różnicowy, RS-232, NRZ itd. są zawarte w bibliotece dostępnej dla użytkownika, aby stworzyć przebiegi dokładnie takie, jakich oczekuje użytkownik.
  • Przełącznik impedancji i pomoc na ekranie

   Seria GW Instek AFG-3000 pozwala użytkownikom na wybór odpowiedniej impedancji pomiędzy 50Ω a Hi-Z (wysoką impedancją), aby zapewnić odpowiednią zgodność impedancji.

   Wbudowana “pomoc na ekranie” pozwala użytkownikowi na zrozumienie zastosowań i definicji każdej funkcji urządzenia.

   Standardowe interfejsy komunikacyjne

   AFG-3081/3051 zapewnia GPIB, RS-232 oraz USB jako standardowe interfejsy komunikacyjne. Urządzenia te wspierają protokoły i polecenia IEEE 488. 2, aby zintegrować system lub zdalnie kontrolować urządzenie.

   4, 3-calowy wyświetlacz LCD wysokiej rozdzielczości

   GW instek AFG-3081/3051 wyposażone są w 4, 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 480 x 272. Dodatkowo, poza wyświetlaniem wszystkich ustawień na ekranie, duży wyświetlacz graficzny umożliwia obserwowanie użytkownikom kompletnego przebiegu fali.

Opis funkcji Emerson Rosemount 3051

Bezpośredni link do pobrania Opis funkcji Emerson Rosemount 3051

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Opis funkcji Emerson Rosemount 3051