Podręcznik optymalizacji Bosch Ltc 4600 Series

Bosch LTC 4600 Series to zaawansowany podręcznik optymalizacji, który oferuje szczegółowe wytyczne dotyczące optymalizacji systemów automatyki przemysłowej. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat optymalizacji procesów produkcyjnych, a także wytyczne dotyczące wykorzystania najnowszych technologii i technik sterowania. Podręcznik zawiera również przykłady i wytyczne dotyczące wykorzystania narzędzi optymalizacyjnych dostępnych w systemie LTC 4600. Podręcznik jest przydatny dla inżynierów, którzy chcą zoptymalizować systemy automatyzacji, aby były bardziej wydajne i zapewniały lepszą jakość produkcji.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik optymalizacji Bosch Ltc 4600 Series

Wybierz potrzebne Ci materiały pomocy

 • Tu znajdziesz najnowsze sterowniki do swojego produktu

 • Oprogramowanie, które zapewni Ci jeszcze lepsze wrażenia z pracy z naszymi produktami

 • Przydatne przewodniki, dzięki którym wykorzystasz potencjał swojego produktu

 • Przejrzyj aplikacje współpracujące z Twoim produktem

 • Tu znajdziesz najnowsze oprogramowanie układowe swojego produktu

 • Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań

 • Znajdź rozwiązania błędów, których kody wyświetla Twój produkt

 • Poznaj dane techniczne swojego produktu

Left Right

Inne przydatne pozycje...

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą e-mail, aby uzyskać pomoc techniczną

Canon iD

Zarejestruj produkt i zarządzaj kontem Canon ID

Naprawa

Wyszukaj punkt serwisowy i przydatne informacje dotyczące procedury napraw

lub

 • Nie można znaleźć drukarki w sieci/Nie można drukować
 • Nie można połączyć się z drukarką za pomocą bezpośredniego trybu bezprzewodowego

Nie można znaleźć drukarki w sieci/Nie można drukować

Drukowanie informacji o ustawieniach sieciowych:

Wykonaj poniższą procedurę, aby wydrukować informacje o ustawieniach sieciowych.

 1. Czynność 1 Sprawdź, czy drukarka i router bezprzewodowy są włączone.

  Ponownie włącz router bezprzewodowy.

  Zaczekaj około 5 minut, a następnie ponownie włącz drukarkę.

 2. Czynność 2 Sprawdź, czy Twoje urządzenia (np. komputer/smartfon/tablet) są połączone z Internetem.

  Upewnij się, że urządzenia i router bezprzewodowy są połączone za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub przewodowej sieci LAN i że można bez problemów korzystać z Internetu.

  Czynność 3 Sprawdź, czy ustawienie Wi-Fi drukarki jest włączone.

  Jeśli drukarka ma ekran LCD, upewnij się, że jest wyświetlana ikona wskazująca włączoną funkcję Wi-Fi.

  Czynność 4 Umieść drukarkę i inne urządzenia (np. komputer/smartfon/tablet) bliżej routera bezprzewodowego.

  Jeśli odległość między drukarką i urządzeniami a routerem bezprzewodowym jest zbyt duża, jakość komunikacji bezprzewodowej pogarsza się. Umieść drukarkę i urządzenia bliżej routera bezprzewodowego.

  Czynność 5 Drukowanie informacji o ustawieniach sieciowych

  Wydrukuj informacje o ustawieniach sieciowych na swojej drukarce.

 3. Drukowanie ustawień sieciowych

Sprawdzanie wydrukowanych informacji o ustawieniach sieciowych:

W wydrukowanych informacjach o ustawieniach sieciowych sprawdź wpisy w pozycji „2-2”.

C-0

Połączenie jest poprawne. Jeśli mimo to drukarka nie została znaleziona w sieci lub drukowanie nie jest możliwe, sprawdź poniższe punkty.

Uwaga

Jeśli kody inne niż „C-0” są wyświetlane w tym samym czasie w pozycji „2-2”, sprawdź także zgodność innych kodów.

Kwestia 1 Sprawdź, czy funkcja zapory w oprogramowaniu zabezpieczającym jest wyłączona.

Może pojawić się komunikat ostrzegający o podjęciu przez oprogramowanie firmy Canon próby dostępu do sieci. W przypadku wyświetlenia tego komunikatu ostrzegawczego wybierz opcję stałego zezwalania na dostęp.

Zamknij oprogramowanie zabezpieczające i upewnij się, że drukarka jest rozpoznawana i gotowa do użycia. W takim przypadku przyczyną jest ustawienie zapory. Zmień ustawienia zapory, tak aby drukarka była rozpoznawana i gotowa do użycia. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z producentem oprogramowania zabezpieczającego.

Jeśli używasz jakichś programów, które przełączają się między środowiskami sieciowymi, sprawdź ich ustawienia. Niektóre programy domyślnie korzystają z zapory.

Kwestia 2 Czy nazwa sieci (SSID) drukarki odpowiada ustawieniu nazwy sieci (SSID) routera bezprzewodowego, z którym się komunikuje?

Sprawdź pozycję „3-2-6” w wydrukowanych informacjach o ustawieniach sieciowych i nazwę sieci (SSID) routera bezprzewodowego, z którym chcesz się połączyć. Jeśli są niezgodne, sprawdź identyfikator SSID i hasło routera bezprzewodowego, z którym chcesz się połączyć, a następnie wykonaj ręczną konfigurację.

Kwestia 3 Czy na routerze bezprzewodowym nie włączono separatora prywatności, separatora SSID lub funkcji rozdzielania sieci?

Jeśli je włączono, wyłącz te funkcje przed wykonaniem konfiguracji. Aby sprawdzić ustawienia routera bezprzewodowego, zapoznaj się z informacjami podanymi w dostarczonym z nim podręczniku lub skontaktuj się z jego producentem.

Kwestia 4 Jeśli sterowniki MP Drivers (sterownik drukarki) nie są zainstalowane, zainstaluj je. (system Windows)

Kliknij tutaj i zainstaluj sterowniki MP Drivers (sterownik drukarki).

C-1

Ustawienie Wi-Fi drukarki jest wyłączone. (Możesz również sprawdzić, czy na ekranie drukarki nie jest wyświetlana ikona Wi-Fi ).

Włącz ustawienie Wi-Fi na ekranie ustawień drukarki.

C-3

Nie przypisano żadnego adresu IP. (Możesz również sprawdzić, czy pozycja „3-2-12” w wydrukowanych informacjach o ustawieniach sieciowych nie jest pusta).

Sprawdź poniższe elementy.

Kwestia 1 Czy drukarka jest tak ustawiona, aby automatycznie uzyskiwała adres IP, czy też router bezprzewodowy wymaga ręcznego adresowania?

Zapoznaj się z instrukcją obsługi routera bezprzewodowego, aby włączyć ustawienia DHCP (automatyczne uzyskiwanie) na routerze bezprzewodowym lub ustawić prawidłowy adres IP na drukarce.

Kwestia 2 Jeśli adres IP drukarki ustawiono ręcznie, poprawny adres IP może nie być ustawiony.

Sprawdź nazwę sieci (SSID) i hasło routera bezprzewodowego, z którym chcesz się połączyć, oraz zakres adresów IP, a następnie wprowadź odpowiedni adres IP po stronie drukarki. Jeśli nie masz pewności, ustaw adres IP drukarki jako automatyczny (DHCP).

C-5

Nie można połączyć się z określoną siecią. Sprawdź poniższe elementy.

Kwestia 1 Sprawdź stan drukarki i urządzenia sieciowego (np. routera bezprzewodowego) oraz komputera/smartfona/tabletu.

Do komunikacji z drukarką i routerem bezprzewodowym używaj pasma częstotliwości 2, 4 GHz. Typowy router bezprzewodowy może korzystać z pasm częstotliwości 2, 4 GHz i 5 GHz. W wielu przypadkach każdemu pasmu częstotliwości jest przypisana inna nazwa sieci (SSID). Sprawdź nazwę sieci (SSID) i hasło dla pasma częstotliwości, z którym się łączysz.

Dopasuj nazwę sieciową (SSID) ustawioną dla drukarki do nazwy dla zakresu częstotliwości 2, 4 GHz routera bezprzewodowego.

Kwestia 2 Hasło routera bezprzewodowego może nie odpowiadać wprowadzonemu hasłu.

W hasłach uwzględniana jest wielkość liter.

Wprowadź poprawne hasło.

Kwestia 3 Monitoruj stan sygnału i przesuń drukarkę oraz router sieci bezprzewodowej wedle potrzeby.

 • Umieść drukarkę i router bezprzewodowy tak, by nie były przedzielone żadnymi przeszkodami. Jakość połączeń bezprzewodowych pomiędzy różnymi pomieszczeniami i piętrami jest zazwyczaj niska.
 • Komunikację bezprzewodową mogą zakłócać materiały budowlane zawierające metal lub beton. Jeśli drukarka nie może połączyć się z komputerem za pośrednictwem sieci Wi-Fi ze względu na ścianę, umieść drukarkę i komputer w tym samym pomieszczeniu.
 • Po zmianie lokalizacji instalacji ponownie wydrukuj informacje o ustawieniach sieciowych i sprawdź stan sygnału. Porównaj z wartością w sekcji „3-2-1” w wydrukowanych informacjach o ustawieniach sieciowych, aby określić lokalizację instalacji.
 • Kwestia 4 Sprawdź numer kanału komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi używany na komputerze.

  Upewnij się, że numer kanału komunikacji bezprzewodowej routera bezprzewodowego jest uwzględniony w sprawdzonym wcześniej numerze kanału komunikacji bezprzewodowej. Jeśli numer kanału komunikacji bezprzewodowej ustawiony dla routera bezprzewodowego nie jest uwzględniony, zmień numer kanału komunikacji bezprzewodowej routera bezprzewodowego.

  Kwestia 5 W przypadku połączenia Wi-Fi sprawdź, czy komputer, do którego można uzyskać dostęp poprzez router bezprzewodowy, nie jest objęty ograniczeniami.

  Ustawienia routera bezprzewodowego mogą ograniczać liczbę urządzeń, które mogą się z nim połączyć w tym samym czasie. Usuń lub złagodź ograniczenia.

  Aby sprawdzić ustawienia routera bezprzewodowego, zapoznaj się z informacjami podanymi w dostarczonym z nim podręczniku lub skontaktuj się z jego producentem.

 • Aby sprawdzić adres MAC lub adres IP komputera, zob. Sprawdzanie adresu IP lub MAC komputera.
 • Kwestia 6 Jeśli problem występuje tylko wtedy, gdy router bezprzewodowy jest w trybie oszczędzania energii, wyłącz tryb oszczędzania energii routera bezprzewodowego.

  Jeśli wydaje się, że problem występuje nagle, być może da się go rozwiązać przez aktualizację oprogramowania układowego routera bezprzewodowego (np. interwał aktualizacji klucza, problemy z interwałem aktualizacji funkcji DHCP itp. ). Szczegółowe informacje można znaleźć w podręczniku dołączonym do routera bezprzewodowego.

  Kwestia 7 Jeśli drukarka została podłączona do stacji bazowej AirPort za pośrednictwem sieci LAN, upewnij się, że w nazwie sieci (SSID) używasz znaków alfanumerycznych. (system macOS)

  C-4

  Nie ma ustawionej bramy domyślnej

  Po ustawieniu adresu IP drukarki ręcznie wprowadź prawidłowy adres IP bramy domyślnej. Jeśli nie znasz adresu IP bramy domyślnej, ustaw adres IP jako automatyczny.

  C-7

  Problem może być związany z sygnałem.

  Kwestia Monitoruj stan sygnału i przesuń drukarkę oraz router sieci bezprzewodowej wedle potrzeby.

 • Po zmianie lokalizacji instalacji ponownie wydrukuj informacje o ustawieniach sieciowych i sprawdź stan sygnału. Porównaj z wartością w sekcji „3-2-1” w wydrukowanych informacjach o ustawieniach sieciowych i umieść drukarkę w lokalizacji o wyższej wartości.
 • W niektórych przypadkach komunikaty „C-7” i „C-9” są wyświetlane jednocześnie. W takim przypadku odwołaj się do obu pozycji.
 • C-8

  Połączonych jest zbyt wielu klientów.

  Bezpośredni tryb bezprzewodowy umożliwia podłączenie maksymalnie 5 urządzeń.

  Jeśli chcesz połączyć z drukarką dodatkowe urządzenia, przed ich dodaniem rozłącz wszystkie urządzenia, które nie są używane.

  C-9

  Poziom szumu jest wysoki i nie różni się od poziomu sygnału z powodu różnych urządzeń innych niż drukarka.

 • Jeśli w pobliżu routera bezprzewodowego znajdują się urządzenia, które emitują fale radiowe o podobnej częstotliwości (kuchenka mikrofalowa, zewnętrzny dysk twardy, inne urządzenia USB 3. 0), mogą powstawać zakłócenia. Umieść drukarkę i router bezprzewodowy jak najdalej od źródeł zakłóceń.
 • Po zmianie lokalizacji drukarki sprawdź jakość sygnału. Porównaj wartość w pozycji „3-2-2” w informacjach o ustawieniach sieciowych i umieść drukarkę w lokalizacji o wyższej wartości.
 • C-10

  Żaden adres IP nie jest przypisywany przez router bezprzewodowy.

  Kwestia 1 Hasło routera bezprzewodowego może nie odpowiadać wprowadzonemu hasłu.

  Kwestia 2 Skonfiguruj drukarkę ponownie i połącz się ponownie z siecią Wi-Fi.

  Kwestia 3 Sprawdź funkcję DHCP na routerze bezprzewodowym. Jeśli funkcja DHCP jest wyłączona, włącz ją.

  C-11

  Nazwa sieci (SSID) pozostaje wartością domyślną (nazwa sieci (SSID) nie została ustawiona). Sprawdź nazwę sieci (SSID) routera bezprzewodowego.

  Sprawdź nazwę sieci (SSID) i hasło routera bezprzewodowego, z którym chcesz się połączyć, a następnie wykonaj ręczną konfigurację.

  Aplikacja Wi-Fi Connection Assistant umożliwia diagnozowanie stanu sieci i naprawianie ewentualnych błędów.

  Wybierz poniższe łącze, aby pobrać aplikację Wi-Fi Connection Assistant i ją zainstalować. php? id=pta-dl2&lng=PL&app=nwds">Sprawdzanie stanu połączenia drukarki przy użyciu aplikacji Wi-Fi Connection Assistant

  Informacje na temat uruchamiania aplikacji Wi-Fi Connection Assistant znajdują się poniżej.

  W przypadku systemu Windows:

 • Uruchamianie aplikacji Wi-Fi Connection Assistant
 • W przypadku systemu macOS:

 • Uruchamianie aplikacji Wi-Fi Connection Assistant
 • Nie można połączyć się z drukarką za pomocą bezpośredniego trybu bezprzewodowego

  Kwestia 1 Sprawdź stan zasilania drukarki i innych urządzeń (np. komputera/smartfona/tabletu).

  Włącz drukarkę lub urządzenia.

  Jeśli zasilanie jest już włączone, wyłącz je i włącz ponownie.

  Kwestia 2 Sprawdź ustawienia urządzenia (np.

  Sprawdź, czy w urządzeniu jest włączona sieć Wi-Fi.

  Szczegółowe informacje można znaleźć w podręczniku dołączonym do urządzenia.

  Kwestia 3 Wydrukuj informacje o ustawieniach sieciowych.

  Zobacz punkty od „Krok 1” do „Krok 5” w sekcji Nie można znaleźć drukarki w sieci/Nie można drukować.

  W wydrukowanych informacjach o ustawieniach sieciowych sprawdź, czy w pozycji „2-2” nie ma wartości „C-8”. W takim przypadku liczba podłączonych drukarek jest zbyt duża.

  Jeśli chcesz podłączyć dodatkowe urządzenia, przed ich dodaniem rozłącz wszystkie urządzenia, które nie są używane.

  Kwestia 4 Sprawdź, czy drukarka jest wybrana jako połączenie dla różnych urządzeń (np.

  Wybierz nazwę sieciową (SSID) dla bezpośredniego trybu bezprzewodowego ustawioną w drukarce jako miejsce docelowe połączenia dla urządzeń.

  Sprawdź lokalizację w urządzeniu.

  Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia lub odwiedź witrynę producenta.

  Aby sprawdzić nazwę sieci (SSID) bezpośredniego trybu bezprzewodowego, która jest ustawiona dla drukarki, wyświetl ją za pomocą panelu operacyjnego drukarki lub wydrukuj informacje o ustawieniach sieciowych drukarki.

  Wyświetl na ekranie LCD. canon/ij/webmanual/Manual/All/TR4600%20series/PL/UG/ug-173. html">Ustawienia sieci LAN

  Wydrukuj ustawienia sieciowe.

  Kwestia 5 Sprawdź, czy hasło bezpośredniego trybu bezprzewodowego ustawione dla drukarki zostało poprawnie wprowadzone.

  Aby sprawdzić hasło ustawione dla drukarki, wyświetl je za pomocą panelu operacyjnego drukarki lub wydrukuj informacje o ustawieniach sieciowych drukarki.

  Kwestia 6 Sprawdź, czy drukarka nie znajduje się w zbyt dużej odległości od urządzenia.

  Jeśli odległość między drukarką a urządzeniem jest zbyt duża, jakość komunikacji bezprzewodowej pogarsza się. Zbliż do siebie drukarkę i urządzenie.

  Spis treści

  • Podręczniki Google Ads – skąd czerpać wiedzę o środowisku Google?
  • *Ważne: kolejność tytułów na liście nie przedstawia rankingu książek w naszej ocenie. Wpływ na nią miało tylko i wyłącznie miejsce zajęte na półce 😉
  • Podręczniki Google Ads polecane przez Verseo
  • Ultimate Guide to Pay-Per-Click Advertising (Second Edition) – Richard Stokes
  • Optimizing AdWords: A Guide to Using, Mastering, and Maximizing Google AdWords – Paige Miller
  • Google AdWords. Skuteczna kampania reklamowa w internecie – Anastasia Holdren
  • Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady – Kristina Cutura
  • AdWords i Analytics. Zostań certyfikowanym specjalistą – Krzysztof Marzec, Tomasz Trzósło
  • Podręczniki Google Ads – podsumowanie

  Podręczniki Google Ads – skąd czerpać wiedzę o środowisku Google?

  Google Ads, to potężne narzędzie reklamowe, wykorzystywane przez coraz więcej firm. Niektórzy decydują się na prowadzenie kampanii we własnym zakresie, inni natomiast zlecają to zadanie specjalistom. Każdy, kto mniej lub bardziej zawodowo podejmuje się budowania i optymalizacji kampanii, chce wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Aby tego dokonać, wymagana jest wiedza z zakresu obsługi panelu konta Google Ads, określania celu kampanii, dobierania odpowiednich jej typów i ustawień oraz reagowania na pojawiające się efekty lub ich brak. Internet pełen jest wskazówek na ten temat – w swoich czeluściach kryje niezliczone ilości artykułów, forów, a nawet filmów wideo. Alternatywą dla źródeł internetowych są książki – bardzo często wydane w postaci podręczników i instrukcji, napisane przez znakomitych specjalistów z branży.

  Dzisiaj pragniemy zaprezentować listę 17 publikacji, które znalazły szczególne miejsce na półkach biblioteczki Verseo. Są to książki, które pomogły nam wdrożyć się w świat reklam online, a potem wspiąć na wyższy stopień zaawansowania. To pozycje, po które do dziś często sięgamy, które polecamy nowym kolegom zasilającym szeregi agencji oraz innym osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w Google Ads.

  Zachęcamy do sięgnięcia po poniższe tytuły – naprawdę warto!

  *Ważne: kolejność tytułów na liście nie przedstawia rankingu książek w naszej ocenie. Wpływ na nią miało tylko i wyłącznie miejsce zajęte na półce 😉

  Podręczniki Google Ads polecane przez Verseo

  Ultimate Guide to Pay-Per-Click Advertising (Second Edition) – Richard Stokes

  Jest to podręcznik napisany przez Richarda Stokesa, eksperta w dziedzinie reklam Google Ads, który zbudował AdGooroo – platformę służącą do badań oraz analiz rynku reklam w wyszukiwarce.

  Książka Strokes’a, mimo że wydana już kilka lat temu, cały czas jest bardzo dobrym źródłem fundamentalnych wiadomości na temat reklam Google Ads. Polecana jest zarówno nowicjuszom, jak i zaawansowanym specjalistom – wszystkim, którzy pragną posiąść lub odświeżyć wiedzę na temat tworzenia skutecznych reklam, doboru odpowiednich słów kluczowych oraz optymalizacji kampanii w wyszukiwarce. Podręcznik w zrozumiały sposób przedstawia jak pracować z kampanią, aby poprawić jej jakość, zwiększyć liczbę kliknięć, wyświetleń oraz konwersji, co w efekcie ma przełożyć się na oczekiwane przez wszystkich zwiększenie sprzedaży. Pokazuje także, w jaki sposób pozyskiwać oraz analizować dane dotyczące konkurencji. Chcesz osiągnąć level pro w prowadzeniu swojej kampanii? Chcesz dowiedzieć się, jak wygrać z konkurencją? Koniecznie zajrzyj do tego podręcznika!

  Optimizing AdWords: A Guide to Using, Mastering, and Maximizing Google AdWords – Paige Miller

  Page Miller – autorka podręcznika – twierdzi, że wielu właścicieli małych firm inwestuje swój budżet w kampanie Google Ads, które zamiast zarobkiem, kończą się jedynie dużymi wydatkami. W efekcie wielu z nich bardzo szybko się poddaje i zaprzestaje reklamowania w sieci. Podręcznik optymalizacji Google Ads powstał właśnie po to, aby pokazać, jak skonfigurować reklamy i strony www w taki sposób, aby zaczęły przynosić rezultaty. Autorka – po trzech latach badań, eksperymentów oraz szukania najlepszych rozwiązań – podaje w nim cenne wskazówki, o których wg niej samo Google raczej nie wspomina. Page Miller swoją książkę kieruje do wszystkich zainteresowanych tematyką Google Ads – od studentów uczących się podstaw tej formy reklam, po specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę. W publikacji w jasny i czytelny sposób uczy jak stworzyć dobre kampanie oraz ulepszyć reklamy, które są niedopracowane.

  Google AdWords. Skuteczna kampania reklamowa w internecie – Anastasia Holdren

  Książka ta jest wsparciem dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z kampaniami reklamowymi w sieci. Jej autorką jest Anastasia Holdren, posiadaczka specjalistycznego certyfikatu Authorized AdWords Seminar Leader, która w ramach współpracy z Google zapoczątkowała cykl szkoleń dotyczących tworzenia kampanii w wyszukiwarce.

  W swojej książce, Holdren przeprowadza czytelników przez cały proces począwszy od konfiguracji konta reklamowego, aż po odpowiednią optymalizację kampanii. Pokazuje jak dobrać najlepsze słowa kluczowe, jak tworzyć treści reklam oraz na jakie inne ustawienia należy zwracać uwagę, chcąc skutecznie promować swoje produkty lub usługi. Ponadto przedstawia wiele zagadnień związanych z pomiarami skuteczności reklam oraz kontrolą kosztów kampanii. Książka napisana jest bardzo prostym językiem, a duża liczba ilustracji pomaga nowicjuszom w późniejszej obsłudze kont reklamowych.

  Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady – Kristina Cutura

  Książka ta jest zbiorem ponad stu porad optymalizacyjnych, które przydadzą się każdemu rozpoczynającemu swoją podróż przez świat Google Ads. Kristina Cutura – certyfikowana ekspertka ds. reklam Google, posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży – uczy czytelników przede wszystkim tego jak obsługiwać konto reklamowe oraz zdradza najlepsze sposoby planowania kampanii w sieci. Autorka w bardzo przystępny sposób wyjaśnia jak dobierać słowa kluczowe, jak szacować budżety kampanii oraz stawki za kliknięcie w reklamy, a także jak korzystać z różnych typów reklam. Przekazuje wiele cennych wskazówek, opisuje najczęściej popełniane przez reklamodawców błędy i przedstawia jak optymalnie wykorzystać środki zainwestowane w reklamę.

  Książka “Reklamuj się z Google” jest bogatym źródłem wiedzy, które umożliwi czytelnikom przeprowadzenie skutecznej kampanii reklamowej.

  AdWords i Analytics. Zostań certyfikowanym specjalistą – Krzysztof Marzec, Tomasz Trzósło

  Kolejną prezentowaną pozycję można śmiało nazwać niezbędnikiem każdego specjalisty w zakresie Google Ads. Książka autorstwa dwóch trenerów Google powinna zagościć na półkach wszystkich tych, którzy planują zdać egzaminy przygotowane przez giganta z Mountain View. Pozwala ona bowiem usystematyzować wiedzę nabytą w początkowych etapach pracy z kampaniami, poszerzyć zakres tej wiedzy, zdobyć wiele praktycznych informacji, dowiedzieć się więcej o skutecznych strategiach reklamowania produktów i usług w sieci. Poza kampaniami Google Ads, książka omawia też temat konta Google Analytics, co przyda się każdemu specjaliście do lepszego zrozumienia ruchu na stronie.

  Pozycja ta jest naprawdę wartościowym źródłem informacji na poziomie nieco wyższym niż podstawowy. Jak sama nazwa mówi, jej celem jest przygotowanie czytelników do zdania certyfikatu, a nie nauczenia podstaw. Polecamy ją zatem wszystkim tym, którzy pierwsze kroki w świecie reklam Google mają już za sobą, a teraz interesuje ich wyższy stopień wtajemniczenia.

  AdWords 360. Katalog skutecznych kampanii – Paulina Wiktorska

  Kolejna pozycja na naszej liście, to książka będąca jedynym w swoim rodzaju katalogiem kampanii Google Ads, zbiorem inspiracji oraz strategii sprawdzonych przez sławne, światowe marki. Skierowana jest ona zarówno do początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych specjalistów SEM, gdyż łączy w sobie potężną porcję zarówno teorii, jak i praktyki. Autorka opisuje najpopularniejsze typy kampanii oraz innowacje, których ciekaw jest na pewno każdy potencjalny czytelnik.

  Jednocześnie prezentuje 30 wartościowych case studies, dzięki którym można dowiedzieć się jak rozwijać swoje kampanie, jakie rozwiązania testować, a nawet jak korzystać z wiedzy o konkurencji. Książka pozwala czytelnikom uruchomić wyobraźnię podejść do tematu tworzenia kampanii w sposób nieszablonowy i kreatywny. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-7. jpg" alt="google adwords w praktyce" width="102" height="152" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20102%20152'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Reklama Google AdWords w praktyce – Dawid Wydra

  Niniejsza książka, to chyba najpopularniejsza pozycja wśród adeptów sztuki Google Ads. Napisana prostym do zrozumienia językiem, będąca formą poradnika i prowadząca krok po kroku przez cały proces tworzenia reklam, jest idealnym kompanem podczas budowania pierwszych kampanii. Pokazuje jak dobrać słowa kluczowe, jak napisać chwytliwe teksty, a nawet jak połączyć konta Google Ads i Analytics. Zawiera nie tylko suchy tekst, ale i wiele grafik, które pomogą poruszać się po koncie reklamowym. Wyjaśnia najważniejsze pojęcia i skróty, opisuje najczęściej wykorzystywane narzędzia oraz pozwala odkryć wszystkie możliwości reklam w wyszukiwarce. Z niecierpliwością czekamy na odświeżoną wersję, zawierającą zrzuty z nowego panelu Google Ads!

  Biblia e-biznesu – Marcin Cichoń, Marcin Cisek, Kamil Czopek, Agnieszka Dejnaka, Jacek Dudzic, Maciej Dutko i inni

  Biblia e-biznesu jest książką ponad dwudziestu autorów, w której skompletowano wiedzę na temat e-commerce. Każdy z autorów książki jest specjalistą w określonej dziedzinie związanej ze światem online i przedstawia mnóstwo praktycznych informacji dotyczących swojej “działki”. Pozycję tę można z powodzeniem nazwać kompendium wiedzy o prowadzeniu e-biznesu. Opisuje ona w sposób całkiem szczegółowy tematykę m. in. social marketingu, prowadzenia skutecznej sprzedaży na platformie Allegro, marketingu wirusowego, pozycjonowania oraz usability.

  W związku z tym, że świat e-biznesu i e-marketingu ewoluuje w szaleńczym tempie i pierwsza edycja książki w niektórych przypadkach delikatnie się już zdezaktualizowała, trzy lata po jej premierze światło dzienne ujrzała “Biblia e-biznesu 2. Nowy testament”. Większa, nowsza, aktualniejsza, będąca dzieckiem około 60 autorów. Śmiało można powiedzieć, że to już encyklopedia. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-9. jpg" alt="advanced google adwords" width="109" height="146" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20109%20146'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Advanced Google AdWords (Third Edition) – Brad Geddes

  Jest to trzecia edycja poradnika skierowanego do wszystkich tych, którzy posiadają wiedzę o kampaniach Google Ads przynajmniej na poziomie podstawowym i chcieliby zdobyć nowe umiejętności w ramach pracy z reklamą w wyszukiwarce. Książka opisuje techniki optymalizacji kampanii wykorzystywane przez firmy z listy Fortune 500, tj. listy skupiającej największe amerykańskie przedsiębiorstwa wg wysokości ich przychodów brutto. Prezentuje ona m. nieco bardziej zaawansowane strategie ustalania stawek, uczy jak korzystać z Edytora AdWords budując kampanie z bardzo dużą liczbą słów kluczowych oraz reklam, a także omawia sieć reklamową oraz remarketing. Pokazuje jak interpretować raporty z kampanii, przedstawia ciekawe case studies, co umożliwia czytelnikom późniejsze wypróbowanie w swoich kampaniach technik przetestowanych u innych. Ta około 200-stronicowa pozycja jest bardzo dobrym przewodnikiem dla wszystkich tych, dla których podstawy Google Ads, to za mało. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-10. jpg" alt="twoja firma w google" width="98" height="143" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%2098%20143'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Twoja firma w Google, czyli jak przeprowadzić skuteczną kampanię AdWords – Damian Sałkowski

  Książka autorstwa Damiana Sałkowskiego – twórcy SENUTO, czyli narzędzia służącego do automatyzacji, audytowania oraz wspomagania optymalizacji SEO – to poradnik mówiący o podstawowych zasadach prowadzenia kampanii reklamowych w internecie. Jest to kolejna pozycja polecana wszystkim tym, którzy pragną poznać podstawy działania reklam Google AdWords, dowiedzieć się jak zacząć korzystać w reklam w sieci, jak dobrać możliwie najlepszą strategię oraz na jakie kluczowe punkty należy zwrócić uwagę w momencie budowania kampanii. Książka “Twoja firma w Google” pokazuje, że z kampanią – przy odrobinie chęci – może poradzić sobie niemal każdy i że nie jest do tego wymagana zaawansowana wiedza techniczna, ale za to ważne są podstawy znajomości systemu reklamowego. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-11. jpg" alt="podręcznik google" width="109" height="153" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20109%20153'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Reklama w Google dla małych i średnich przedsiębiorstw. Poradnik bardzo praktyczny – Mariusz Gąsiewski, Przemysław Modrzewski

  Niniejszy poradnik, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw. Autorzy książki pokazują w niej, w jaki sposób niewielkie firmy mogą pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż swoich produktów lub usług. Książka napisana jest w sposób bardzo przystępny i prosty, gdyż jej autorzy uważają, iż właściciele małych firm nie mają czasu, aby czytać wielkie encyklopedie. I to właśnie dla nich postanowili zebrać najważniejsze wiadomości w pigułkę, opisać prostym i zrozumiałym językiem tak, aby każdy mógł na tym skorzystać. Jak mówią autorzy, książkę “można w przysłowiowy weekend albo w drodze do pracy przeczytać (…) i poznać żelazne podstawy”. Może i nie zawiera ona zaawansowanych technik optymalizacyjnych, ale za to w bardzo przystępny sposób prezentuje podstawowe zasady związane z tworzeniem i prowadzeniem kampanii w wyszukiwarce Google. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-12. jpg" alt="testy ab google" width="98" height="142" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%2098%20142'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Testy A/B od kliknięcia do klienta – Dan Siroker, Pete Koomen

  Wg autorów książki, tylko około 2% internautów klikających w reklamy kończy wizytę na stronie konwersją. W odpowiedzi na te statystyki, Dan Siroker oraz Pete Koomen proponują skorzystanie z testów A/B. Niniejszą książkę napisali właśnie po to, aby pomóc wszystkim, którzy borykają się z brakiem konwersji. W zrozumiały sposób przedstawiają w niej jak przeprowadzać testy polegające na prezentowaniu internautom dwóch różnych wersji strony oraz mierzeniu, jakie reakcje one wywołują. Pokazują w jaki sposób wdrażać zmiany, jakich błędów unikać oraz jak w oparciu o wyniki dokonywać zmian. Autorzy, zdając sobie sprawę z tego, że kampanie reklamowe są zazwyczaj dużą inwestycją dla firmy, proponują naprawdę skuteczne rozwiązania, aby ta inwestycja zwróciła się z nawiązką.

  Narzędzia Google dla e-commerce – Krzysztof Marzec

  Kolejna na naszej liście książka autorstwa Krzysztofa Marca – jednego z trenerów Google Ads – to pozycja omawiająca przede wszystkim wielkie trio, z którym zaznajomić powinien się każdy e-przedsiębiorca. Mowa tutaj oczywiście o Google Ads, Google Analytics oraz Google Search Console, narzędziach które umożliwią rozreklamowanie oferowanych produktów, monitorowanie i analizowanie zachowania internautów odwiedzających sklepy online oraz podniesienie pozycji stron w największej wyszukiwarce.

  Książka napisana została w formie praktycznego poradnika, a dzięki przystępnemu językowi, jest dobrym źródłem wiedzy dla amatorów w świecie marketingu online. Polecamy ją zwłaszcza tym, którzy mają lub planują mieć do czynienia z promocją sklepu online i chcieliby poznać techniki budowania oraz prowadzenia skutecznych kampanii dla e-commerce. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-14. jpg" alt="google adwords podręcznik" width="107" height="156" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20107%20156'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>The Smart Marketer’s Guide to Google AdWords – Noa Eshed & Uri Bishansky

  Przewodnik po Google Ads skierowany do każdego sprytnego marketera, to anglojęzyczna pozycja, której nie mogliśmy pominąć. Że też jeszcze nikt nie przetłumaczył jej na język polski…

  Podręcznik skierowany jest do początkujących użytkowników kont Google Ads – omawia fundamenty kampanii w sposób szczegółowy. Krok po kroku prowadzi czytelnika przez wszystkie ustawienia i proces budowania kampanii w wyszukiwarce oraz sieci reklamowej. Tłumaczy jak pracować z kampanią i na czym polega jej optymalizacja. W ostatniej części prezentuje zbiór dobrych praktyk, które warto wypróbować. Autor pokazuje, że prowadzenie kampanii w sieci może przynieść naprawdę dobre efekty oraz że reklamodawca, który rezygnuje z reklam celem zaoszczędzenia pieniędzy jest jak człowiek, który zatrzymuje zegar celem zaoszczędzenia czasu.

  Co ważne, jeden z rozdziałów został poświęcony zrozumieniu klientów – pokazuje jak segmentować odbiorców, jak rozpoznać ich potrzeby oraz jak zdobyć informacje o nich – bo przecież techniczne aspekty prowadzenia kampanii to jednak nie wszystko. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-15. jpg" alt="podstawy google podręcznik" width="93" height="138" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%2093%20138'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Google AdWords Gotchas: Five ways AdWords wastes your money, and how to avoid them. – Jason McDonalds

  “Widzicie, AdWords jest jak alkohol, a Google jest barmanem” – takim porównaniem książka Jasona McDonaldsa wita czytelników. I nie jest to jedyny nietypowy tekst zawarty w tej anglojęzycznej pozycji. Autor postanowił w niezwykle ciekawy, nieoficjalny, inny niż inni, nietuzinkowy sposób przekazać swoją wiedzę o reklamach online. Zamiast kolejnego poradnika o tym jak zbudować kampanię, McDonalds postanowił wyróżnić pięć podstawowych elementów, przez które reklamodawcy wyrzucają swoje pieniądze w błoto, m. nieodpowiednie dopasowania słów kluczowych, kiepskiej jakości treści reklamowe, brak innych działań wspomagających kampanię. Autor uczy zatem jak unikać najpopularniejszych błędów i nie marnować środków zainwestowanych w reklamę. Przypomina też, że Google zarabia dzięki kliknięciu, ale reklamodawca dopiero dzięki sprzedaży.

  Daj się znaleźć w sieci. Proste i nietechiczne podejście do marketingu w wyszukiwarkach – Heather Lutze

  Książka ta zajmuje szczególne miejsce w naszej agencyjnej biblioteczce. Kupiona przez szefa, za pierwsze zarobione w branży pieniądze, przeszła przez ręce chyba wszystkich, którzy zasiedli przy biurkach Verseo. I nie ma się co dziwić, gdyż jest to pozycja naprawdę godna polecenia. W sposób nietechniczny opisuje jak prowadzić skuteczne kampanie reklamowe w sieci. Prezentuje dobre strategie optymalizacyjne oraz sposoby na lepsze zrozumienie potencjalnych klientów. Jest dobrym przewodnikiem po świecie SEM. Po dwóch latach od publikacji doczekała się drugiego wydania. pl/wp-content/uploads/2018/12/martyna-17. jpg" alt="google dla małej firmy" width="105" height="145" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. org/2000/svg'%20viewBox='0%200%20105%20145'%3E%3C/svg%3E" data-lazy-src="https://blog. jpg"/>Mała firma w sieci. Narzędzia Google dla początkujących – Mariusz Gąsiewski, Przemysław Modrzewski

  I ostatnia, ale wcale nie gorsza niż wszystkie pozostałe, “Mała firma w sieci”, czyli instrukcja dla początkujących przedsiębiorców. Niewielka książka, traktująca o narzędziach przydatnych niewielkim biznesom, ale przekazująca wiele praktycznych wskazówek, które z kolei dają wielkie możliwości. Prezentuje ona darmowe narzędzia marki Google, które warto wykorzystać prowadząc biznes i reklamując go w sieci. Opisuje jak powinna wyglądać dobrej jakości strona www oraz jak korzystać z firmowego kanału YouTube, wizytówek w mapach Google, aplikacji mobilnych, a także innych rozwiązań stworzonych przez giganta z Mountain View (np. Google Ads). Napisana przystępnym językiem, wzbogacona dużą liczbą grafik. Bardzo pomocna, jeżeli chodzi o poprawę widoczności firmy w sieci i zdobywanie nowych rzeszy klientów. Pokazuje też, jak narzędzia Google mogą ułatwić codzienną pracę mikroprzedsiębiorstwa.

  Podręczniki Google Ads – podsumowanie

  Mamy nadzieję, że powyższe tytuły okażą się pomocne. Dobieraliśmy je uważnie, starając się dostosować je zarówno do czytelników na poziomie podstawowym, jak i tych, którzy pierwsze kampanie mają już za sobą, ale pragną więcej. Niektórzy powiedzą, że to stosunkowo stare wydawnictwa, a od czasu ich publikacji w świecie Google Ads zmieniło się wiele – od wyglądu panelu, po samą nazwę narzędzia. To prawda! Ale należy pamiętać, że techniki, zasady i dobre praktyki przedstawione przez autorów książek nadal doskonale się sprawdzają. Zostały przetestowane przez wielu użytkowników i po dziś dzień wykorzystywane są zarówno przez duże agencje, jak i pojedynczych reklamodawców.

  Zachęcamy zatem do lektury wybranej pozycji, a może i kilku z nich.

  Podręcznik optymalizacji Bosch Ltc 4600 Series

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik optymalizacji Bosch Ltc 4600 Series

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik optymalizacji Bosch Ltc 4600 Series