Procedura ustawiania Aeg L6fb74kt

AEG L6FB74KT to pralko-suszarka o pojemności 7 kg. Posiada ona wiele funkcji, w tym szybkie suszenie, obroty i programy prania, które ułatwiają pranie i suszenie dużej ilości ubrań. Ustawienie tej pralki jest bardzo proste. Po wyjęciu z pudełka należy ją umieścić w pożądanej pozycji, włożyć pranie, wybrać cykl prania, ustawić pożądany poziom obrotów i temperatury, a następnie wcisnąć przycisk start. Po skończeniu prania i suszenia, pralka automatycznie się wyłączy. Pralka L6FB74KT wyposażona jest również w programy specjalne, które ułatwiają pranie i suszenie delikatnych tkanin.

Ostatnia aktualizacja: Procedura ustawiania Aeg L6fb74kt

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

Orochimaru 11 Oct 2013 18:24 21189

 • #1Level 31  

  #1

  Witam.
  Dostałem do uruchomienia ową maszynę z adnotacją "nie szyje".
  Nigdy nie bawiłem się czymś takim, ale trochę poczytałem, pooglądałem zdjęć i mam do Was kilka pytań.
  Zaznaczam, że nie mam i nie znalazłem do niej żadnej instrukcji, więc to co robiłem, było trochę na czuja. Opiszę przebieg moich kombinacji.

  1. Maszyna ma mechanizm pod stopką obrócony o 90* w stos. do innych maszyn jakie widziałem (mam dostęp do Łucznika kl 465). Igła natomiast - a dokładniej oś jej ucha jest ustawiona poprzecznie do kierunku szycia (czyli tak jak w 465).
  Takie ustawienie igły wymusza ścięcie na niej.

  Na zdjęciach innych 86-tek jest tak samo. Niestety to powoduje, że chwytacz nie ma szans złapać górnej nitki.
  Tak to wygląda:

  Gdy igła zaczyna wędrować do góry, na nici tworzy się ucho, za które powinien złapać chwytacz. Ale tutaj to ucho powstaje dokładnie w płaszczyźnie ruchu chwytacza
  Jeśli igłę obrócę o 90*, to dostaję taką sytuację:

  Ucho na nici tworzy się poprzecznie do ruchu chwytacza i ten nie ma już żadnych problemów ze złapaniem nici i maszyna zaczyna szyć, zarówno prosto, jak i zygzakiem.
  Oczywiście takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.
  Obrócenie uchwytu igły też nie, bo w igielnicy jest wycięty rowek, który nakazuje uchwytowi być w tym położeniu.
  Można co prawda bez problemu obrócić cały słupek (czy jak to się zwie), w końcu to tylko kawałek pręta.
  Ale to też nie działa.

  Uchwyt igły ma mimośrodowo wykonany otwór, więc po obróceniu go mamy taki obrazek:

  Igła zawadza o krawędź otworu pod stopką i się wygina, poza tym wkręt do jej mocowania...No i jak to ugryźć? Nie znalazłem igieł z wycięciem obróconym o 90* w stos do ucha. Są takie?2. Tak wygląda spód maszyny:

  - Zauważyłem, że wkręt pokazany czerwoną strzałką nie dotyka podstawy przy całym cyklu szycia. Nie wiem, czy tak ma być?
  - W środku przekładni susza. Uszczelka pokrywy i wkręt/korek (zielona strzałka) sugerują, że powinno być tam jakieś smarowidło. Oliwa, smar?
  - Czy jest jakaś procedura ustawiania paska zębatego? Chciałbym się upewnić czy nie był przestawiony.

 • #2User removed accountUser removed account  #2

  Orochimaru wrote:

  Witam.
  - Czy jest jakaś procedura ustawiania paska zębatego? Chciałbym się upewnić czy nie był przestawiony.

  Wydaje mi się, że igła nie powinna być tak ustawiona, może poluzował się wkręt przy igielnicy? i się obróciło? W tej maszynie chwytacz jest pod kątem 90 stopni nie tak jak w Łuczniku 465 czyli płaszczyzna do tyłu igły, oczko igły do siebie, nie pod kątem 90 stopni spróbuj to tak ustawić.

 • #3#3

  Zgadza się, i jak wspomniałem, tak też ustawiałem. Obracałem tylko uchwyt z igłą, i całą igielnicę. Skutek był taki jak na drugiej fotce od dołu. Ze względu na mimośrodowy otwór w uchwycie igły, przy takim ustawieniu, igła zahacza o otwór pod stopką.
  Mógłbym obrócić uchwyt o 180* w stos. do tego co widać na ww. fotce. Wtedy można bez problemu wymieniać igły. Ale igły mają małe podcięcie nad uchem na chwytacz i wtedy to podcięcie wypadnie po drugiej stronie igły. Poza tym igła będzie zahaczać o drugi brzeg otworu
  Wszystko działa jak obrócę igłę o 90*, ale wtedy wkręt mocujący ją nie trafia w ścięcie na trzonku igły

 • Helpful post

  #4wiesław67Level 21  #4

  Domyślam się że igły do tej maszyny są z uchwytem okrągłym a nie półpłaskim.

 • #5#5

  Ooo, patrz Pan, to jest pewnie rozwiązanie pierwszej części
  Nie sądziłem, że są takie.
  Dzięki.

 • #6#6

  Chciałbym zobaczyć jak wygląda końcówka igielnicy bez uchwytu igły z prawej strony.
  Przeciwieństwo jak w foto nr. 4

 • #7#7

  Z drugiej strony nic nie ma - gładki trzpień, jak cała reszta igielnicy.

 • #8#8

  Wychodzi na to że do tej maszyny igła powinna byc z uchwytem okrągłym a nie półpłaskim.

 • #9marko762Level 13  #9

  Do tej maszyny do szycia zgodnie z załączoną instrukcją obsługi są przeznaczone igły oznaczone 130 lub 705H. W samej instrukcji jest również napisane, żeby przy wymianie igły nową zakładać ściętą stroną w kierunku drążka stopki - więc okrąkłe igły nie są stosowane w tym typie maszyny, Posiadam oryginalne opakowanie igieł o podanym oznaczeniu i są to igły z płaską częścią na trzonku igły.
  Przy okazji może ktoś z Państwa posiada instrukcję ze zdjęciami jak wyregulować położenie chwytacza na wałku, będę zobowiązany.
  Pozdrawiam.

 • #10#10

  Może - w czasach powstawania tej maszyny - okrągłych igieł nie było?
  Na samym początku zrobiłem właśnie tak jak napisałeś, ale wydało mi się to nielogiczne. Po co dawać igłę ściętą, skoro nie wykorzystuje się tego ścięcia.
  Dzięki za potwierdzenie. Tak, czy inaczej maszyna już szyje.
  Co do przekładni, to w "misce olejowej" jest wybranie na koło zębate, więc dużo oleju nie jest tam potrzebne.

  Wlałem przez korek spustowy kilka cm³ oleju przekładniowego (oliwa maszynowa wydała mi się za mało lepka).Jeśli chodzi o chwytacz, ustawiłem go na oko. Najbliżej wcięcia w igle jak się dało i tak, żeby trafiał bez problemu w tworzącą się pętelkę. Wszystkie kombinacje ustawień działają.

 • #11#11

  Chciałbym wiedzieć czy w otwór na igłę jest okrągły czy półpłaski. Bo jeśli jest półpłaski to rzeczywiście tylko igły z uchwytem półpłaskim można stosować, ale jeżeli otwór jest okrągły?

 • #12#12

  Właściwie sam otwór w igielnicy jest okrągły, jednak prawdę powiedziawszy nie próbowałem zakładać igły z okrągłym trzonkiem. Jeśli będę miał chwilkę to sprawdzę chyba że ktoś z Kolegów sprawdzi wcześniej i da znać. Jednak mimo wszystko, instrukcja obsługi tej maszyny jednoznacznie określa typ stosowanych igieł co wcześniej napisałem.

 • #13#13

  Na zdrowy rozum jeżeli igła powinna być półpłaska to w uchwycie igły otwór też powinien być półpłaski. Igły z uchwytem półpłaskim stosuje po to żeby osoba która z małym doświadczeniem do szycia nie mogła włożyć igły inaczej niż wymaga tego instrukcja.
  Jeżeli otwór jest okrągły to może zdarzyć się inaczej, chyba że śruba dociskająca igłę jest taka że wymusza mocowanie igły tylko w prawidłowy sposób.
  Lepiej nie używac oleju przekładniowego do maszyn szyjących ponieważ po dłuższym nie używaniu maszyny olej potrafi zastygnąć w panewkach itp. i maszyna będzie chodziła ciężko a miałem takie przypadki że całkiem nie można było ruszyć kołem.
  Zalecany jewst olej wazelinowy lub smar wazelinowy bezkwasowy.

 • #14maciek_slispkLevel 8  #14

  Witam, proszę o podpowiedź jaki rodzaj igły jest w łuczniku kl. 86 złamała mi się igła która była w tej maszynie od kupna, maszyna na starej igle szyła bez dźwięku po założeniu igły nowej słychać pracę chwytacza, tak dzieję się przy igle pół płaskiej jak i okrągłej, maszyna szyje ale mam wrażenie że nie powinno się tak dziać. Pozdrawiam

 • #15tadeusz665Level 1  #15

  maszyna łucznik 86 nie wyciaga nici z bebenka i ciezko chodzi

 • #16piotrwiacek1Level 10  #16

  proszę instrukcja do kl-86

 • #17OLKUSZANKA76Level 2  #17

  Cześć wszystkim. Jestem tu nowa.
  Mam problem. Podczas szycia is łamałam igłę. Górną część odkręciłam, ale reszta (ok 5mm samej końcówki) utknęła w mechaniźmie, gdzie umieszcza się bębenek.
  Efekt? Maszyna jest zablokowana. Nie da się ruszyć kołem.
  Macie pomysł, jak to naprawić?

 • #18mczapskiLevel 39  #18

  Oczywiście rozmontować układ chwytacza nici. Instrukcja piętro wyżej. Rozumiem że chodzi o Łucznik?

 • #19#19

  Tak, dziękuję. Teraz mam inny problem z moim Łucznikiem 86. Rozkręciłam i poskręcałam wg instrukcji i teraz dla odmiany igła obija o bębenek.
  Rrrrratunku, bo oszaleję

W drukarce są dostępne dwa źródła papieru: tylna taca i kaseta.
Przed rozpoczęciem drukowania należy wybrać ustawienie źródła papieru odpowiadające warunkom lub celowi wydruku.

Procedura ustawiania źródła papieru jest następująca:

Na karcie Szybki start (Quick Setup) również można ustawić źródło papieru.

 1. Otwórz okno ustawień sterownika drukarki

 2. Wybierz typ nośnika.

  Z listy Typ nośnika (Media Type) umieszczonej na karcie Główny (Main) wybierz rodzaj papieru włożonego do drukarki.

 3. Wybierz źródło papieru.

  Z listy Źródło papieru (Paper Source) na karcie Główny (Main) wybierz źródło papieru odpowiadające danemu zastosowaniu.

  Wybór automatyczny (Automatically Select)
  Na podstawie ustawień papieru określonych przez sterownik drukarki oraz informacji o papierze zarejestrowanych w drukarce drukarka automatycznie określa źródło papieru i pobiera papier.
  Tylna taca (Rear Tray)Papier podawany jest zawsze z tylnej tacy. Kaseta (Cassette)Papier jest zawsze podawany z kasety. Ważne

  • Papier zwykły, o rozmiarze innym niż Letter 22x28cm 8. 5"x11" (Letter 8. 5"x11" 22x28cm), A5, A4 lub B5 oraz inne typy papieru nie mogą być podawane z kasety.
 4. Kliknij przycisk OK.

  Drukarka drukuje dane przy użyciu określonego źródła papieru.

  Uwaga

 5. Jeśli ustawienia papieru w sterowniku drukarki różnią się od zarejestrowanych w drukarce informacji o papierze, może wystąpić błąd. Instrukcje postępowania w przypadku wystąpienia błędu można znaleźć w części „Ustawienia papieru”.
  Aby sprawdzić bieżące ustawienia drukarki albo zastosować ustawienia drukarki w sterowniku drukarki, kliknij opcję Informacje o nośniku w drukarce... (Printer Media Information... ) na karcie Szybki start (Quick Setup) i wybierz odpowiednie ustawienia w wyświetlonym oknie dialogowym.
  Szczegółowe informacje o papierze do zarejestrowania w drukarce można znaleźć poniżej:
 6. Ustawienia papieru w sterowniku drukarki i drukarce (Typ nośnika)
 7. Ustawienia papieru w sterowniku drukarki i drukarce (Rozmiar papieru)

W razie potrzeby włączaj różne tryby działania drukarki.

Procedura konfigurowania funkcji Ustawienia niestandardowe (Custom Settings) jest następująca:

 1. Upewnij się, że drukarka jest włączona i wybierz opcję Ustawienia niestandardowe (Custom Settings) z menu podręcznego w narzędziu Canon IJ Printer Utility

  Uwaga

  • Jeśli komputer nie może połączyć się z drukarką, zostanie wyświetlony komunikat sygnalizujący, że komputer nie może uzyskać dostępu do informacji o funkcjach skonfigurowanych w drukarce.
   W takim przypadku kliknij przycisk Anuluj (Cancel), aby wyświetlić ostatnie ustawienia określone dla komputera.
 2. W razie potrzeby wprowadź następujące ustawienia:

  Czas oczekiwania na wyschnięcie atramentu (Ink Drying Wait Time)
  Można ustawić czas oczekiwania drukarki przed rozpoczęciem drukowania następnej strony. Przesunięcie suwaka w prawo zwiększa czas oczekiwania, a przesunięcie w lewo — zmniejsza.
  Jeśli papier ulegnie zabrudzeniu spowodowanemu wysunięciem kolejnej strony przed wyschnięciem tuszu, należy zwiększyć czas schnięcia tuszu.
  Zmniejszenie czasu oczekiwania pozwala przyspieszyć drukowanie.
  Wyświetl komunikat pomocniczy (Display Guide Message)Wyświetla przewodnik podczas wykonywania operacji, w których procedura ustawiania papieru jest skomplikowana.
  Drukowanie Hagaki (Hagaki Printing)Powoduje wyświetlanie komunikatu przewodnika przed rozpoczęciem przez drukarkę drukowania kart Hagaki.
  Aby ukryć komunikaty przewodnika, w wyświetlonym oknie dialogowym zaznacz pole wyboru Nie pokazuj ponownie (Do not show again).
  Aby komunikaty przewodnika były wyświetlane ponownie, otwórz menu rozwijane programu Canon IJ Printer Utility, wybierz opcję Ustawienia niestandardowe (Custom Settings) i zaznacz pole wyboru Drukowanie Hagaki (Hagaki Printing). Jak załadować wąski papier (How to load narrow width paper)Drukarka wyświetla komunikaty przewodnika przed rozpoczęciem drukowania na wąskim papierze.
  Aby komunikaty pomocnicze były wyświetlane ponownie, rozwiń menu narzędzia Canon IJ Printer Utility, wybierz opcję Ustawienia niestandardowe (Custom Settings) i zaznacz pole wyboru Jak załadować wąski papier (How to load narrow width paper).
  Ważne

 3. W przypadku systemu operacyjnego Mac OS X v10. 8 lub Mac OS X v10. 7 nie można korzystać z opcji Wyświetl komunikat pomocniczy (Display Guide Message).
  Z tego względu zaznaczenie pola wyboru Nie pokazuj ponownie (Do not show again) w oknie komunikatu przewodnika wyświetlonym przed rozpoczęciem drukowania spowoduje, że kolejne komunikaty przewodnika nie będą się pojawiać.
 4. Zapobieganie zacięciu papieru (Prevent paper jam)To pole wyboru należy zaznaczać tylko, jeśli zwykły papier rozmiaru A3 często zacina się w pobliżu szczeliny wyprowadzania papieru.
 5. Po włączeniu tej funkcji wydłuża się czas drukowania na zwykłym papierze rozmiaru A3.
  Może również pogorszyć się jakość druku.
 6. Zapobieganie ścieraniu atramentu (Prevent paper abrasion)Podczas drukowania z dużą gęstością drukarka może zwiększyć odstęp między głowicą drukującą a papierem, aby zapobiegać ścieraniu papieru.
  Zaznacz to pole wyboru, aby włączyć funkcję zapobiegania ścieraniu papieru. Wyrównaj głowice ręcznie (Align heads manually)Zwykle stosowana jest funkcja Wyrównywanie głowic drukujących (Print Head Alignment) opcji Wydruk testowy (Test Print) w menu podręcznym narzędzia Canon IJ Printer Utility w celu automatycznego wyrównywania głowicy, ale można włączyć ręczne wyrównywanie głowicy.
  Jeśli jakość wydruku jest niezadowalająca po automatycznym wyrównaniu głowicy drukującej, należy przeprowadzić ręczne wyrównywanie głowicy.
  Aby wykonać ręczne wyrównywanie głowic, należy zaznaczyć to pole wyboru. Aby wykonać automatyczne wyrównywanie głowic, należy odznaczyć to pole wyboru. Wykryj szerokość papieru podczas drukowania z komputera (Detect the paper width when printing from computer)W przypadku drukowania za pomocą komputera funkcja ta rozpoznaje papier włożony do drukarki.
  Jeśli szerokość papieru wykryta przez drukarkę różni się od szerokości papieru ustawionej dla opcji Rozmiar papieru (Paper Size) w oknie dialogowym Drukuj, pojawi się odpowiedni komunikat.
  Zaznacz to pole wyboru, aby włączyć wykrywanie szerokości papieru podczas drukowania za pomocą komputera.
 7. W przypadku drukowania na papierze o formacie niestandardowym należy w oknie dialogowym Niestandardowe rozmiary papieru (Custom Paper Sizes) prawidłowo określić rozmiar papieru załadowanego do drukarki.
  Jeśli komunikat o błędzie pojawia się nawet mimo załadowania papieru o rozmiarze ustawionym w sterowniku drukarki, usuń zaznaczenie pola wyboru Wykryj szerokość papieru podczas drukowania z komputera (Detect the paper width when printing from computer).
 8. Zastosuj ustawienia.

  Kliknij przycisk Zastosuj (Apply), a po wyświetleniu potwierdzenia kliknij przycisk OK.

  Od tej pory drukarka będzie działać zgodnie ze zmienionymi ustawieniami.

Procedura ustawiania Aeg L6fb74kt

Bezpośredni link do pobrania Procedura ustawiania Aeg L6fb74kt

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedura ustawiania Aeg L6fb74kt