Zasady bezpieczeństwa Asus A46ca

Zasady bezpieczeństwa Asus A46ca zapewniają bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z komputera. Przede wszystkim ważne jest, aby zawsze zachować ostrożność przy pracy z komputerem. Ważne jest, aby zawsze zachować poziom bezpieczeństwa, wykonując odpowiednie kroki, takie jak ochrona danych osobowych i danych finansowych. Niektóre zasady bezpieczeństwa obejmują instalowanie tylko bezpiecznych aplikacji, tworzenie kopii zapasowych i regularne aktualizowanie oprogramowania. Ważne jest również, aby zawsze być świadomym potencjalnych zagrożeń, takich jak phishing, malware i wirusy, i zawsze stosować się do zalecanych zasad bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko związane z ich wystąpieniem.

Ostatnia aktualizacja: Zasady bezpieczeństwa Asus A46ca

Opublikowano sierpień 2021 r.

Ten artykuł jest przeznaczony dla użytkowników, którzy nie mogą uaktualnić komputera do wersji Windows 11, ponieważ komputer nie jest obecnie w stanie bezpiecznego rozruchu. Jeśli nie masz wiedzy na temat tego poziomu szczegółów technicznych, zalecamy zapoznanie się z informacjami pomocy technicznej producenta komputera, aby uzyskać więcej instrukcji dotyczących danego urządzenia. 

Bezpieczny rozruch to ważna funkcja zabezpieczeń przeznaczona do zapobiegania ładowaniem złośliwego oprogramowania podczas uruchamiania komputera (boots). Większość nowoczesnych komputerów ma dostęp do bezpiecznego rozruchu, ale w niektórych przypadkach mogą występować ustawienia, które mogą powodować, że komputer nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego rozruchu. Te ustawienia można zmienić w oprogramowaniu układowym komputera. Oprogramowanie układowe, często nazywane INTERFEJSEM (Basic Input/Output System), to oprogramowanie, które jest włączane przed Windows przy pierwszym włączeniu komputera.

Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, możesz zapoznać się z dokumentacją producenta komputera lub wykonać następujące instrukcje: Uruchom usługę Ustawienia > Update & Security > Recovery i wybierz pozycję Uruchom ponownie teraz w obszarze Uruchamianie zaawansowane. Na następnym ekranie wybierz pozycję Rozwiązywanie problemów >zaawansowane opcje > oprogramowania układowego UEFI Ustawienia > Ponowne uruchamianie, aby wprowadzić zmiany.

Aby zmienić te ustawienia, należy przełączyć tryb rozruchu komputera z jednego włączonego jako "Starsza wersja" FIRMWARE (znanego również jako tryb "CSM") na UEFI/OWĄ (Unified Extensible Firmware Interface). W niektórych przypadkach są dostępne opcje umożliwiające zarówno interfejs UEFI, jak i starszą/csm. Jeśli tak, należy wybrać, czy interfejs UEFI ma być pierwszą, czy jedyną opcją. Jeśli nie masz pewności, jak wprowadzić jakiekolwiek zmiany w celu włączenia interfejsu UEFI/KIEDYKOLWIEK, zalecamy zapoznanie się z informacjami pomocy technicznej producenta komputera w jego witrynie internetowej. Oto kilka linków do informacji od niektórych producentów komputerów, które pomogą Ci rozpocząć pracę:

  • Dell
  • LenovoHP

O ile wymaganie uaktualnienia urządzenia Windows 10 do wersji Windows 11 jest możliwe tylko, że komputer ma możliwość bezpiecznego rozruchu przy włączonej uefi/aktualizacji uefi, ale w celu zapewnienia lepszych zabezpieczeń można rozważyć włączenie lub włączenie bezpiecznego rozruchu. 

Zobacz też

Windows 11 wymagań systemowychSposoby instalowania Windows 11Windows pomoc w & nauce

Właściwa utylizacja urządzenia

NIE NALEŻY wyrzucać komputera do śmieci. Produkt

ten został opracowany w taki sposób, aby umożliwić

właściwe ponowne wykorzystanie części i jego

utylizację. Symbol przekreślonego kosza na kółkach

wskazuje, że dany produkt (sprzęt elektryczny,

elektroniczny oraz akumulatory z zawartością

rtęci) nie mogą być wyrzucane wraz z odpadami

domowymi. Należy sprawdzić lokalne przepisy

dotyczące usuwania produktów elektronicznych.

NIE NALEŻY wyrzucać baterii do śmieci miejskich.

Symbol przekreślonego kosza na kółkach oznacza,

że baterii nie należy umieszczać razem ze śmieciami

miejskimi.

Podręcznik elektroniczny do notebooka

13

Ostatnia aktualizacja: 2022/03/03

ASUS dokłada wszelkich starań, aby chronić swoich klientów. Zgodnie z tym zobowiązaniem chcielibyśmy przekazać informację o zwiększonej wykrywalności NIEOFICJALNYCH i NIEZATWIERDZONYCH witryn, platform, kanałów internetowych, adresów e-mail i narzędzi komunikacji natychmiastowej podszywających się pod naszą firmę. ASUS aktywnie podejmuje kroki w celu rozwiązania tego problemu na terytorium: Polski.

Aby mieć pewność odwiedzania oficjalnej witryny ASUS, należy skorzystać z jednego z poniższych odnośników:

https://www. com/pl/

https://rog. com/pl/

W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta — za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem shop_pl@asus. com lub znaleźć nas pod adresem https://www. com/pl/support/.

Jesteśmy firmą zorientowaną na potrzeby użytkownika, dlatego nasi klienci są dla nas najważniejsi. Podczas korzystania z Internetu należy zachować czujność i ostrożność.

Zasady bezpieczeństwa Asus A46ca

Bezpośredni link do pobrania Zasady bezpieczeństwa Asus A46ca

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Zasady bezpieczeństwa Asus A46ca